Вече можете да предотвратите появата на едно от най-широко разпространените и болезнени заболявания на зъбите и венците – Пародонтита!
Благодарение на новото ДНК изследване, предоставено от подразделението по генетика на лаборатория „Кандиларов“, лесно може да се установи наличието на бактериите, които са основен причинител на пародонтит и да предприемете необходимото лечение преди да е станало късно. Попитайте Вашия стоматолог за вземане на проба или се свържете с нас, за да обясним за процедурата при набиране на генетичен материал необходим за теста.
Наличието на определена група силно патогенни бактерии, водещи до развитието на Пародонтит показва необходимостта от целенасочена диагностика и терапия на съответния причинител особено в случаите на прогресиращ, устойчив на терапия и агресивен Периодонтит. В тези случаи самостоятелното механично лечение не е ефективно, докато тъканно-инвазивния периодонтен патоген присъства в устната кухина. Доказването на бактериалните причинители на заболяването осигурява избор на подходяща антибактериална терапия при лечението на всеки един пациент.
Бактериите, които застрашават естествените зъби, също засягат и имплантите. Възпалението на меките тъкани води до костна резорбция. Това води до нестабилност на имплантанта и в крайна сметка дори до неговото падaне. Ранната диагностика и тестването на патогенни бактерии е много полезна. Елиминирането (или значителното намаляване) на патогенните бактерии може да даде възможност за по-голям клиничен успех при поставянето на зъбни импланти, което се извършва само след успешно елиминиране на бактериите.
Новият пакет за ДНК анализ на лаборатория „Кандиларов“ доказва наличието 11 вида пародонтопатогенни бактерии, като осигурява необходимата информация за избор на персонализирана терапия.
Изследвани бактерии:
- Actinobaccilus actinomycetemcomitans
- Porphyromonas gingivalis
- Tannerella forsythia
- Prevotella intermedia
- Treponema denticola
- Parvimonas micra
- Fusobacterium nucleatum/periodonticum
- Campylobacter rectus
- Eubacterium nodatum
- Eikenella corrodens
- Capnocytophaga spp.