Като част от Глобалната инициатива “Международна тироидна седмица” тази година за 10-ти пореден път Сдружението на засегнатите от заболявания на щитовидната жлеза ВИОМ ще даде начало на информационни и скринингови инициативи, насочени към повишаване на чувствителността на обществото по темата за профилактиката, превенцията и ранното откриване на този тип заболявания.
В рамките на кампанията, през месец юни, ще се проведат и дни на отворените врати под формата на безплатни скринингови изследвания на щитовидната жлеза. Допълнителна информация за планираните инициативи може да получите на интернет страницата на Сдружение ВИОМ и на Медико-диагностична лаборатория “Кандиларов”.
Списък на местата за Отворени врати с безплатни ехографски скринингови изследвания:
Моля, за записване използвайте САМО посочените телефони за съответният ден и медицински център. Записване не може да става на място, нито на телефоните на Лабораторията
Дати за скринингов преглед : 05.06. 2023г.(от 8:30 до 12:30 часа) и 07.06. 2023г. (от 8:00 до 12:00 часа)
Д-р Галя Генчева
Адрес : ул. Георги Софийски 74
Телефон за записване на часове: 0884350334
Дати за скринингов преглед : 7.06 и 14.06.2023 г. от 13:30 до 15:00 ч.
Д-р Марияна Иванова
Адрес МЦ Пентаграм ул.“ Враня“109
Телефон за записване на часове: 0885170236
Дати за скринингов преглед : 13.06 и 14.06.2023 г. от 14:00 до 18:00 ч.
Александровска болница – Остеометър
ул.“Георги Софийски“1
Телефон за записване на часове: 0885502174
Инициативите тази година ще преминат под мотото „Щитовидна жлеза и генетичен фактор“, което е и официалното послание, под което ще премине глобалната кампания за отбелязване на Международната тиреоидна седмица. В рамките на кампанията на Сдружение ВИОМ са предвидени информационни активности в социалните медии (ВИОМ | Facebook) и интернет страницата на организацията https://thyroidbg.com, част от които са разговори по ключовите въпроси с едни от водещите специалисти в областта на заболяванията на щитовидната жлеза.
Лаборатория “Кандиларов” се присъединява към кампанията с подкрепа насочена към профилактиката и ранното диагностициране на проблемите с щитовидната жлеза.
Ако имате съмнения или някои от симптомите, потърсете консултация със специалисти, и направете профилактично изследване на функцията на щитовидната жлеза.
Можете да се възползвате от промоционалната ни кампания за изследвания до края на месец юни.
ПРОФИЛАКТИЧНА КАМПАНИЯ „Изследвай се, погрижи се за себе си!“ от 25.05.2023 г. до 30.06.2023 г.
- TAT и МАТ – 35 лв. /с безплатно изследване на TSH/
- TSH – 16 лв. /с безплатно изследване на fT4/
- TSH, fT4, TAT, MAT – 52 лв. /с безплатно изследване на fT3/
Такса пробовземане се заплаща допълнително.